Merhaba,

Directadmin panelinizin root, FTP ve veritabanı şifrelerini tek bir ekrandan topluca değiştirmek isterseniz aşağıdaki işlemleri sırayla uygulayın.1) İlk olarak Directadmin panelinize giriş yapın.

2) Giriş yaptığınızda karşınıza aşağıdaki ekran gelecek. Burada “Change Password” seçeneğine tıklayın.

directadmin-domain-degistirme-1


3) Karşınıza aşağıdaki ekran gelecek. Burada “Current Directadmin Password” kısmına mevcut Directadmin root şifrenizi yazın. “Enter Password” ve “Re-Enter Password” kısımlarına yeni root şifrenizi yazın. Ve son bölümde 3 adet tik işaretli kutucuk bulunmakta. Bu bölüm kritik. Yeni root şifrenizin geçerli olması yani şifrenizi değiştirebilmeniz için “DirectAdmin Account” seçeneğinin seçili olması zorunlu. Eğer bu yeni şifrenizin FTP ve veritabanı hesaplarınız için de geçerli olmasını isterseniz “Main FTP Account” ve “Main Database Account” seçeneklerini de tikli olarak ayarlayın. Son olarak “Submit” butonuna tıklayın.

directadmin-toplu-sifre-degistirmeİşlem tamamlanmıştır. Artık Directadmin panelinize, FTP ‘inize ve veritabanınıza bu yeni şifrenizle erişebilirsiniz. Yani tek şifreyle 3 farklı alana erişim sağlayabilirsiniz.